Školení

Průběh školení

Osvědčený model školení

Program školení vychází z osnov počítačových kurzů s tím, že časová dotace i náplň se přizpůsobuje individuálním potřebám pracoviště a účastníků.

Školení lze naplánovat podle potřeb, osvědčený průběh jsou 1,5h bloky s přestávkami, ideálně 3 bloky denně (tj. 6 vyučovacích hodin), pokud má být školení dostatečně produktivní, 2 bloky stačí pro školení informativní.

Pro školení disponuji vlastními podpůrnými materiály, které každý účastník obdrží jako součást výuky. Žádné zvláštní učebnice nejsou třeba, protože většina látky je součástí výkladu a cílem školení jsou nejčastěji konkrétní dovednosti, tzn. přímo práce s počítačem. V případě zájmu ale samozřejmě rád některé tituly doporučím.

Oblasti lektorské činnosti

  • Základy práce s PC/notebookem, Windows a Office (doučování většinou po 2h na vyžádání)
  • MS Office: Word, Excel, PowerPoint, začátečníci (doučování většinou po 2h na vyžádání)
  • Word/Writer, pokročilí - tabulátory, vložené objekty, spolupráce s jinými programy, hromadná korespondence, webové informační systémy
  • Excel/Calc, využití v běžné práci, práce s funkcemi, vzorci, grafy a tabulkami, absolutní odkazování, formát buňky
  • Excel/Calc, práce s větším množstvím dat, import/export, podmíněné formátování, kontingenční tabulky
  • Excel/Calc, makra a základy VBA, automatizované systémy pro malé organizace
  • OpenOffice, LibreOffice, svobodný kancelářský balík s programy Writer, Calc, Impress a Draw - základní rozdíly, vhodnost použití, typické problémy v začátcích
  • Linux jako svobodná alternativa pro každodenní práci na PC - základní rozdíly proti Windows, typické problémy v začátcích, vhodné programy a jejich používání pro internet, psaní dokumentů, sledování videa, apod.
  • Linux v roli jednoduchého serveru - příkazová řádka linuxu pod drobnohledem, vhodné aplikace, jak začít s instalací

Cena individuálního doučování / IT tréningu

200Kč/hod

Doučování probíhá zpravidla ve dvouhodinových blocích (toto rozvržení se ukázalo jako nejefektivnější), možno u Vás doma nebo v mých výukových prostorách v centru Plzně - viz mapka.

Téma i způsob zcela podle Vašich potřeb.

Poznámka: Pokud nemudu moci naplnit Vaše očekávání z časových důvodů, rád domluvím kontakt s jedním z  mých dobrých spolupracovníků, kolegů, nebo studentů IT.

 


Počítačové školení na přání?

Sdělte mi svou představu! Postarám se, abyste byli spokojeni.
Přejít na stránku Počítačová školení.

Potřebujete si individuálně doplnit počítačové dovednosti?

Chcete výklad s příklady na přání? Potřebujete odpovědět na Vaše otázky? Nebo jen tréning? Zavolejte a domluvte si doučování. Cena je rozumná - viz Servis. Základní tipy pro práci s počítačem také najdete na stránkách Jak se starat o PC a FAQ.

Funguje PC špatně?

Jak udržet své PC v kondici? Přečtěte si Jak se starat o počítač.
Také se může hodit několik tipů v sekci Časté závady.
Pokud se chcete zdarma poradit, využijte Radu zdarma.

Chcete ušetřit za provoz PC?

Pokud nejste nuceni používat kombinaci Windows + MS Office, zvažte alternativy. Ušetříte nemalé peníze sobě, možná celému podniku. Zajímají vás podrobnosti?

Nákup nebo oprava za rozumnou cenu?

Partneři